Logo

ROZPIERAKI BEZSZCZELINOWE SG

obrazek

Do pobrania:

Urządzenia Equalizer™ służą do eksploatacji połączeń kołnierzowych. Są to nowoczesne narzędzia dostępne obecnie na rynku, opatentowane przez firmę Equalizer™ International. Produkty Equalizer™ zapewniają korzyści płynące z efektywności i bezpieczeństwa pracy.

Rozpieraki bezszczelinowe SG
Bezszczelinowe rozpieraki do kołnierzy z grupy SG wykorzystują wyjątkową, chronioną patentem technologię rozsuwanych tulei zaciskowych, które zapewniają bezpieczne rozdzielenie połączeń kołnierzowych przy wąskiej lub zerowej szczelinie. Praktyczna uniwersalna linia, obejmująca kołnierze ANSI, DIN, SPO, ASME, API i BS. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom technicznym potrafią wytworzyć siłę rozporu w zakresie od 3,7 t do 25 t (250 kN), dając przy tym użytkownikowi pełny dostęp do przestrzeni między kołnierzami. Zastosowane wymienne tuleje zaciskowe pozwalają dostosować urządzenie do szerokiego zakresu wielkości otworów śrubowych od 17,5 mm aż do 108 mm średnicy. W zależności od modelu urządzenia można rozszerzyć połączenie kołnierzowe na odległość do 120 mm. Są to narzędzia przenośne, stosowane przy przeglądach okresowych, przy wymianie zaworów lub uszczelek oraz czasowym wyłączeniu odcinków rurociągów.

Aby zapobiec powstawaniu niekorzystnych naprężeń przy rozsuwaniu kołnierzy zaleca się stosować dwa rozpieraki umieszczone naprzeciwlegle.