ALUMINIO 301

Aluminiowa taśma uszczelniająca i maskująca.
Nie odkleja się w niskich temperaturach. Dobrze dopasowuje się do nierównych powierzchni.

DOSTĘPNE ROZMIARY:

  • 48 mm x 50 m
  • 75 mm x 50 m
  • 100 mm x 50 m
  • inne rozmiary dostępne na indywidualne zapytanie

ZASTOSOWANIE:

  • stosowana w klimatyzacji, wentylacji i technice cieplnej

ALUMINIO 301 – Taśma aluminiowa samoprzylepna

Taśma aluminiowa samoprzylepna to produkt bardzo dobrej jakości. Mocny klej akrylowy zapewnia znakomitą przyczepność. Jeśli chodzi o budowę produktu to nośnikiem jest folia aluminiowa, warstwa klejąca akrylowa, z kolei przekładka z papieru silikonowego ułatwia montaż taśmy, która idealnie przylega do nierównych powierzchni.

Samoprzylepna taśma aluminiowa – zastosowanie i montaż

Taśma aluminiowa gładka jest przeznaczona do łączenia i uszczelniania izolacji ciepłochronnych i zimnochronnych w instalacjach grzewczych, klimatyzacyjnych i wentylacyjnych. Posiada wysoką przyczepność w szerokim zakresie temperaturowym – można ją aplikować w temperaturze -20 stopni C, nie odkleja się w niskich temperaturach.

Taśma aluminiowa jest używana do łączenia elementów w instalacjach wentylacyjno-klimatyzacyjnych. Służy także do uszczelniania rur spiro / aluminiowych. To produkt wykorzystywany przy uszczelnianiu i maskowaniu połączeń, w izolacji cieplnej przy łączeniu otulin np. z wełny mineralnej, a także rur lub przewodów. Jest łatwa w montażu i demontażu.

Taśma aluminiowa samoprzylepna jest trwała i odporna na wysokie temperatury, ciepło, dzięki czemu świetnie radzi sobie się przy łączeniu instalacji klimatyzacyjnych, rurociągach, tworzyw sztucznych oraz wentylacyjnych.

Taśmy aluminiowe – do zadań specjalnych

Taśmę ALUMINIO 301 można aplikować w temperaturze -20 stopni C, nie odkleja się w niskich temperaturach i zapewnia doskonałe uszczelnienie.

Taśma aluminiowa gładka samoprzylepna – środki ostrożności i zestaw informacji o produkcie

Warto wspomnieć, że elementy wykorzystane do produkcji taśmy aluminiowej są bezpieczne dla środowiska oraz nie stwarzają zagrożenia dla zdrowia człowieka, produkt spełnia przepisy dyrektywy RoHS oraz Reach.

Jednak producent taśmy podkreśla, że jednym ze środków ostrzegawczych jest unikanie wdychania gorących oparów, powstałej mogły podczas podgrzewania. Należy także unikać kontaktu ze skórą przy używaniu jej w wysokich temperaturach.

Ponadto po kontakcie skóry z folią należy umyć dłonie wodą i mydłem.

Jest odporna na starzenie, a jednostronnie nałożony klej akrylowy zapewnia bardzo dobrą przyczepność. Odporna na czynniki atmosferyczne w tym UV i ozon. Zapewnia ochronę przed zanieczyszczeniami, uszkodzeniami mechanicznymi oraz wilgocią.