Logo

ROZPIERAKI SZCZELINOWE SWi

obrazek

Do pobrania:

Urządzenia Equalizer™ służą do eksploatacji połączeń kołnierzowych. Są to nowoczesne narzędzia dostępne obecnie na rynku, opatentowane przez firmę Equalizer™ International. Produkty Equalizer™ zapewniają korzyści płynące z efektywności i bezpieczeństwa pracy. Te uniwersalne narzędzia zostały pierwotnie opracowane na rynek naftowy i gazowniczy, cieszą się ogromnym zainteresowaniem w branży petrochemicznej, górniczej, energetycznej, wodociągach, poszukiwaniu odnawialnych źródeł energii.

Rozpieraki szczelinowe SWi
Narzędzia, przeznaczone do rozpierania połączeń kołnierzy, są lekkie, solidne i łatwe w użytkowaniu, a dzięki zastosowanym rozwiązaniom technicznym potrafią wytworzyć siłę rozporu w zakresie od 12 t do 24 t (240 kN). Opatentowany wysuwny klin równomiernie rozkłada siły umożliwiając bezpieczne rozpieranie połączeń kołnierzy. Każde urządzenie wyposażone jest w ruchomy uchwyt pozwalający na łatwą zmianę ustawienia klina rozpierającego w pozycji wertykalnej lub horyzontalnej. Dodatkowo posiadają uchwyt do mocowania stalowej linki asekuracyjnej, będącej standardowym wyposażeniem. Wszystkie rozpieraki posiadają rozwiązanie pozwalające na użytkowanie ich pod wodą.
Rozpieraki SWi są stosowane do połączeń kołnierzowych, których szczelina między kołnierzowa jest większa niż 6 mm. Dzięki wykorzystaniu odpowiednich stopów metali, z których jest wykonana część robocza, zapewnione jest stabilne utrzymanie urządzenia podczas wykonywanych prac.

Są one stosowane do małej, średniej i dużej wielkości połączeń kołnierzy w trakcie: wykonywania przeglądów okresowych, wymiany uszczelek oraz zamykania części odcinków gazociągu.
W grupie rozpieraków SWi są trzy modele dające możliwość wyboru użytkownikowi najbardziej dopasowanego do jego potrzeb urządzenia. Są to rozpieraki mechaniczne, hydrauliczne z zintegrowaną pompą oraz hydrauliczne z zewnętrznym źródłem zasilania. Aby zapobiec powstawaniu niekorzystnych naprężeń przy rozsuwaniu kołnierzy zaleca się stosować dwa rozpieraki umieszczone naprzeciwlegle.

Urządzenia SWi posiadają certyfikat ATEX i są przeznaczone do pracy w strefach zagrożonych wybuchem (strefa II).