Logo

System wzmacniania i naprawy – Clock Spring

obrazek

Do pobrania:

Karta techniczna

System naprawczy firmy Clock Spring/NRI został opracowany na drodze programu badawczo-rozwojowego prowadzonego w Stanach Zjednoczonych w latach 1987-1999. Program ten przyczynił się do ugruntowania pozycji firmy Clock Spring na rynkach międzynarodowych oraz do opracowania unikatowych rozwiązań naprawczych, zapewniających przywrócenie pełnej integralności i wytrzymałości rurociągów.

Mufa naprawcza firmy Clock Spring jest systemem składającym się z trzech elementów: jednokierunkowego zwoju ze szkła kompozytowego typu „e”, materiału wypełniającego i kleju na bazie metakrylanu metylu o wysokiej wytrzymałości na ścinanie. Łącznie, te trzy elementy tworzą najbardziej zaufany system naprawczy
w branży. System wykorzystuje się do wzmocnienia strukturalnego rurociągu i trwałej naprawy nieprawidłowości zewnętrznych. Badania produktu zostały wykonane przez Gas Research Institute/Instytut Badawczy Gazu/(GRI). Rękaw naprawczy firmy Clock Spring jest zgodny z normami ASME PCC-2 i ISO 24817.

Mufa firmy Clock Spring nakładana jest z zastosowaniem ośmiu (8) warstw, niezależnie od specyfikacji wad i rury. System może być stosowany do naprawy ścianek rurociągów, aż do 80% ubytku. Miejsce naprawy zabezpieczone mufą wykazuje wyższe właściwości wytrzymałościowe od pozostałej części rurociągu.